سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

پاورپوینت کوپلینگ، کلاچ و ترمز ( 44 اسلاید )
 

پرداخت و دانلود

پاورپوینت کوپلینگ، کلاچ و ترمز ( 44 اسلاید )

کاملاً به زبان فارسی

شامل 44 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

کوپلینگ

کلاچ

ترمز

حالت های اتصال دو محور

صلب (خشک)

کوپلینگ پوسته ای

کوپلینگ فلانچی

ارتجاعی

کوپلینگ های متحرک

کوپلینگ پنجه ای متغیر طولی (منبسط شونده طولی)

کوپلینگ اول دهام (متغیر مقطعی)

کوپلینگ گاردان (متغیر زاویه ای)

کوپلینگ هاى دنده ای

کوپلینگ توربو فلکس

کوپلینگ هاى الاستیکى

ﻛﻮﭘﻠﻴﻨﮓ ﻫﺎﻯ ﺍﻻﺳﺘﻴﻜﻰ ﺑﺎ ﻧﻮﺍﺭ ﻓﻨﺮﻯ

کوپلینگ بسیار الاستیک پرى فلکس

کلاچ ها

انواع کلاچ

کلاچ هاى مکانیکى

کلاچ هاى خشک قفلى

کلاچ هاى اصطکاکى

کلاچ هاى تک صفحه ای

کلاچ هاى چندصفحه ای

کلاچ هاى مخروطى

ترمز ها

انواع ترمز

ترمزهای کفشکی

ترمزهای نواری

لنت

و موارد دیگر

پاورپوینت کوپلینگ، کلاچ و ترمز ( 44 اسلاید )

 

بخشی از مطالب این پاورپوینت در زیر آورده شده است:

کوپلینگ، کلاچ و ترمز

کوپلینگ ها، ارتباط بین دو محور را برقرار می سازند و در یک محدوده زمانی یا به طور دائم کار انتقال قدرت را انجام می دهند. کوپلینگ ها بین منبع انرژی (موتور) و ماشین کار یا جعبه دنده قرار می گیرند و وظیفه خود را در چارچوب چهار گروه اصلی به پایان می می رسانند. مثلاً در دستگاه ماشین تراش سه نظام، ماشین کار است.

کوپلینگ ها

کوپلینگ ها، محورها را در جهت محوری به یکدیگر ارتباط می دهند. در تعیین نوع کوپلینگ ها، ماهیت اساسی آن ها را وضعیت قرارگرفتن محورها نسبت به هم و در یک امتداد نبودن آن ها مشخص می کند. این غیر هم محوری در نتیجه مونتاژ و ساخت و ازدیاد طول در اثر حرارت پدید می آید.

انواع کوپلینگ

1-      صلب (خشک)

2-      کوپلینگ پوسته ای

3-      کوپلینگ فلانچی که شامل الف) کوپلینگ پوسته ای ب) کوپلینگ فلانچی (دیسکی) می شود.

4-      ارتجاعی که شامل الف) کوپلینگ های متحرک ب)کوپلین الاستیکی می شود.

5-      کوپلینگ های متحرک

کوپلینگ صلب یا (خشک)

کوپلینگ هایی هستند که نمی توانند ناهماهنگی میان محورها را از بین ببرند وارتباط برقرار کنند، کوپلینگ های صلب (سخت) نامیده می شوند. برای استفاده از این نوع کوپلینگ ها، دو محور باید کاملا در امتداد هم متصل شوند و به شکل یک تکه عمل کنند تا گشتاور و تعداد دور بدون هیچگونه افتی منتقل شود. لازم به ذکراست که در این کوپلینگ ها در امتداد هم قرار دادن در محورها، بسیار دشوار است و اگر این دو محور در یک امتداد قرار نگیرند،محل ارتباط، گشتاور و نیروی ضربی ای ایجاد می شود. به همین دلیل، درهنگام برقراری ارتباط، دقت خاصی لازم است.

کوپلینگ پوسته ای

ویژگی این نوع کوپلینگ ها، ساده بودن آن هاست، که دو محور را به صورت خودکار، متمرکز می سازند و خیلی راحت باز و بسته می شوند. این ها نیز ازنظرساختمان دارای شکل های گوناگونی هستند.

پوسته این کوپلینگ ها دو تکه است و محور داخل این دو نیمه قرار می گیرد. هر دو پوسته به وسیله پیچ هایی بر روی محورها بسته می شوند. در نتیجه این بسته شدن بین محور و کوپلینگ در سطح داخلی فشار ایجاد می شود و گشتاور چرخشی به وسیله اتصال اصطکاکی انتقال می یابد. به خاطر اهمیت مسئله اطمینان، اغلب بین محور و پوسته از خارهای انطباقی نیز استفاده می شود.

کوپلینگ فلانچی

در این کوپلینگ ها نیز باید دو محور کاملاً در یک امتداد باشند. این کوپلینگ ها نیروی خمشی زیادی را تحمل نمی کنند، ولی می توانند قدرت پیچشی زیادی را انتقال دهند اساساً کوپلینگ های فلانچی دوتکه هستند وهریک به انتهای یک محور مونتاژ می شوند و آن ها را به وسیله پیچ ها می بندند. اتصال فلانچ ها بر روی محور، به وسیله خارهای انطباقی صورت می گیرد. تنها عیب این روش این است که درهنگام باز کردن فلانچ، سیستم فلانچ و محور را در جهت محوری حرکت می دهد و از هم جدا می سازد، به همین خاطر در بعضی مواقع بین دو فلانچ، یک حلقه قرار می دهیم.

کوپلینگ ارتجاعی

به کوپلینگ هایی که توانایی هماهنگ بین محورها را دارند کوپلینگ ارتجاعی می گویند. هرگاه نتوانیم محور محرک و متحرک را در یک امتداد قرار دهیم، یعنی این دو محور، انحراف محوری، شعاعی و زاویه ای جزیی نسبت به هم داشته باشند، از کوپلینگ های ارتجاعی استفاده می شود که حرکت دورانی الاستیکی ندارند و گشتاور چرخشی را مانند کوپلینگ های ثابت منتقل می سازند، بنابراین،  این کوپلینگ ها نسبت به کوپلینگ های ثابت، مصرف بیشتری دارند و حرکت های دینامیکی کاملاً متفاوتی دارند.

این کوپلینگ ها به دو دسته تقسیم شوند:

الف) کوپلینگ های متحرک

ب)کوپلینگ الاستیکی

کوپلینگ پنجه ای متغیر طولی (منبسط شونده طولی)

ساده ترین نوع کوپلینگ های متغیر غیرالاستیکی هستند که به کوپلینگ پنجه ای معروف اند. زمانی که در محورها، در مقابل حرارت زیاد، انبساط طولی بیشتری پدید آید، از این نوع کوپلینگ ها استفاده می شود. از این کوپلینگ ها به عنوان کلاچ های با قابلیت قطع و وصل نیز استفاده می شود.

کوپلینگ اولدهام (متغیر مقطعی)

کوپلینگ های اولدهام از سه قسمت جداگانه تشکیل شده اند. نمونه های مختلف این نوع کوپلینگ را، در حال درگیری مشاهده می کنیم. کوپلینگ ها به ترتیب به محورهای 1 و2، با استفاده از خارهای انطباقی، متصل شده اند و دیسک میانیA  که دارای دو باریکه برجسته در دو پیشانی طرفین با زاویه 90 درجه نسبت به هم است، با آن ها درگیر است..

کوپلینگ گاردان (متغیر زاویه ای)

در انتهای دو محور، دو چنگال متصل می شود و یک عضو میانی به شکل صلیب، ارتباط محورها را برقرار می سازد. گاه با مفصل های کروی نیز ساخته می شود که در صنعت موارد کاربرد زیادی دارند. در انتقال حرکت بین دو محوری که امتداد آن ها نسبت به هم تحت زاویه باشد، مورد استفاده قرار می گیرند برای انتقال نیروهای پیچشی بین دو محوری که در یک امتداد نیستند و یا با زوایای مختلفی نسبت به یکدیگر قرار دارند، از مفصل استفاده می کنند. در صورتیکه زاویه انحراف بین دو محور زیاد باشد، از چهارشاخ گاردان استفاده می شود. توصیه می شود که زاویه انحراف بین دو محور ° 5 تا ° 15 در نظر گرفته شود. البته در دورهای خیلی پایین ، حرکت را تا زاویه° 45 اسىت می توان منتقل می کرد. در این حالت معمولاً بین دو محور، یک محور واسطه قرار می گیرد که وجود چنین محوری سبب می شود تا دو محور محرک و متحرک به صورت موازى قرار گیرند.

کوپلینگ هاى دنده ای

از پرمصرف ترین انواع کوپلینگ ها، کوپلینگ های دنده ای هستند. سیستم هایى وجود دارد که در آن ها چرخ دنده، فقط روى یک محور سوار می شود. در قسمت فوقانى و بغل دنده هاى کوپلینگ که شکل کروى دارد و لقى ایجاد می کنند، دیده می شود که انحراف هاى محورشعاعى و زاویه ای بین دو محور را برطرف می سازد. در موقع انتخاب این نوع کوپلینگ از کاتالوگ، باید دقت کرد که هر چه زاویه انحراف افزایش یابد، به همین اندازه نیروى انتقالى کمتر می شود. 

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

پاورپوینت های مکانیک


2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت پیچ ها ( 64 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت محورها ( 43 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت فنرها ( 19 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت یاتاقان ها ( 21 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت کوپلینگ، کلاچ و ترمز ( 44 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت چرخ دنده ها ( 24 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت ﭼﺮﺥ ﺗﺴﻤﻪ ﻫﺎ ﻭ ﭼﺮﺥ ﺯﻧﺠﻴﺮﻫﺎ ( 43 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت بادامک ( 20 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت انواع چرخ دنده ( 15 اسلاید )

2,000 تومان14,500 تومان
پاورپوینت سیستم استارتر و دینام یکپارچه ( 25 اسلاید )

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی و انجام پایان نامه کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی  برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود 09142820362

انجام پایان نامه برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362