سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

پاورپوینت دستگاه برداشت هندوانه (18 اسلاید)

 

 

 

پرداخت و دانلود

کاملاً به زبان فارسی

شامل 18 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

تاریخچه هندوانه

کشت هندوانه در شرایط دیم

زمان برداشت هندوانه

برداشت به روش سنتی و معایب

روش ماشینی ( معایب و مزایای آن )

معرفی دستگاه برداشت هندوانه

تشریح ساختار قسمت های دستگاه برداشت هندوانه

توصیه اقتصادی و قیمت محصول نهایی

و موارد دیگر

 

مقدمه

هندوانه بذری مبدا آن شهرستان سبزوار و کشت آن بیشتر در این منطقه به صورت دیم و آبی کشت می شود. تخم هندوانه این منطقه معروف به تخم ژاپنی می باشد.

کاشت هندوانه در شرایط دیم استان خراسان به علت اینکه از لحاظ آب و هوایی در منطقه نیمه خشک واقع شده است . کشت هندوانه بذری در استان خراسان از اواخر اردیبهشت ماه صورت می گیرد. بدین ترتیب که زمین شخم خورده و سپس با چند کارگر ماهر به روش سنتی بذر پاشی می شود . ( در شرایط دیم ) . بذر مصرف شده در کشت دیم حدود هکتاری 5 کیلو گرم . داشت محصول فقط خاکدهی پای بوته و وجین علف هرز می باشد.

زمان برداشت در اواخر شهریور صورت می گیرد و زمانی که تقریباً همه هندوانه های بذری از لحاظ رسیدگی تخم به حد خوب و عالی رسیده باشد برداشت شروع می شود .

برداشت سنتی : در این روش جمع آوری هندوانه توسط کارگر بوده و به این صورت که هندوانه چیده شده  در یک محل جمع آوری و کارگران با دستها تخم را از هندوانه جدا می کنند و از معایب آن هزینه کارگر زیاد و برداشت کم محصول و در مقیاس زیاد توصیه نمی شود. و همچنین از لحاظ بهداشتی در سطح بسیار پایینی قرار دارد. در روش سنتی در سطح بزرگ به علت تاخیر زیاد در برداشت تخم ، تخم هندوانه سبز شده و گاهی مواقع طعم تلخی می گیرد

برداشت به روش ماشینی:

در این روش با استفاده از دستگاه می توان با سرعت عمل بالا و نیاز به کارگر کمتری و همچنین تخم برداشت شده تمیز به صورت استاندارد و بو جاری شده می باشد . این دستگاه در 8 ساعت کار روزمره معادل 5/2 تن برداشت دارد و همچنین با تعبیه دو عدد پرژکتور در عقب دستگاه می توان با تعویض کارگران در شبها نیز کار و تعداد تناژ برداشتی را بالا برد .
برداشت به این ترتیب که هندوانه برداشت شده در چند ردیف داخل زمین در آورده و با استفاده از دو عدد تریلی اتصال به تراکتور هندوانه را به سمت دستگاه هدایت می کنیم.

دستگاه برداشت هندوانه به وسیله شافت چرخان P.T.O تراکتور به حرکت در می آید این دستگاه از قسمتهایی تشکیل شده که در ادامه توضیح داده می شود :

1- شاسی : نگهدارنده کلیه قسمت های این دستگاه می باشد 

دهانه ورودی هندوانه: در داخل این دهانه ورودی داخل آن پره های خرمنکوبی نصب و باعث کوبیدن هندوانه می شود و توسط مارپیچ به قسمت بعدی هدایت می شود.

صافی استوانه بزرگ: این صافی با قرار داشتن داخل تانکر و محافظ دستگاه که با چرخیدن تخم را از پوست هندوانه جدا و به قسمت انتهای ( مارپیچ ) هدایت می کند . و همچنین چند همزن ثابت و متحرک داخل استوانه و صاف موجود است برای جدا کردن بهتر درقسمت ابتدایی این دستگاه دندانه هایی تعبیه شده برای جا انداختن زنجیر به منظور چرخیدن و جدا کردن تخم

مارپیچ انتهایی: این مارپیچ داخل یک محفظه استوانه ای می باشد. کار مارپیچ این است که تخم همراه آب هندوانه را به قسمت صافی ثانویه هدایت می کند . و طول مار پیچ این است که یک متر و 20 سانتیمتر می باشد و چرخیدن مارپیچ توسط قرقره متصل به P.T.O که در اصطلاح عام کله گاوی گویند می چرخد.

صافی ثانویه: این صافی به طول 1 متر و به صورت استوانه می باشد که در روی این صافی در پوش تعبیه شد . برای بازدید و تعمیرات صافی . و در داخل این صافی دو عدد همزن قرار دارد برای جدا کردن آب و تفاله هندوانه از تخم که با بیرون رفتن از سوراخ های بسیار ریز صافی از ته صافی به بیرون می ریزد . و در انتهای این صافی دهانه خروجی که پس از جدا شدن آن تخم به بیرون و داخل کیسه نصب شده می ریزد.

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی پذیرفته می شود.

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود.