سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

پاورپوینت پمپ های هیدرولیکی (47 اسلاید)

 

 

 

پرداخت و دانلود

کاملاً به زبان فارسی

شامل 47 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

پمپ های هیدروليكی

تعریف پمپ و انواع آن

پمپ های سانتریفوژ از نظر مکش

اجزای یک پمپ سانتریفوژ

مواد ساختن پمپ های سانتریفوژ

مزایای پمپ های سانتریفوژ

معایب پمپ های سانتریفوژ

پمپهای حلزونی (پیچکی) و افشان

کاربرد پمپ های سانتریفوژ

راندمان پمپ ها

پمپ های گریز از مرکز و کاویتاسیون در پمپ ها

پمپ گریز از مرکز چگونه کار می کند

دسته بندی پمپ های گریز از مرکز

مزایا و معایب استفاده از پمپ گریز از مرکز

نابالانسی در پمپ های گریز از مرکز

دلایل بروز نابالانسی

کاویتاسیون

و موارد دیگر

 

مقدمه

می توان پمپ ها را براساس نحوه عملکردشان بگونه ای دیگر نیز دسته بندی کرد:

1ـ پمپ های سانتریفوژ (جریان شعاعی) : عملکرد این پمپ به این صورت است که درآن سیال موازی محور وارد چرخ پمپ شده و عمود بر آن از چرخ خارج می گردد. این پمپ ها معمولاً برای ایجاد فشارهای بالا در دبی های کم به کار می روند. بنابراین اغلب پمپ های سانتریفوژ توانایی خوبی در ایجاد فشارهای بالا دارند. پمپ های سانتریفوژ شایع ترین نمونه از پمپ ها هستند .

2ـ پمپ های محوری : سیال موازی محور وارد پمپ می گردد و به طور موازی نسبت به محور از چرخ خارج می گردد. این پمپ ها برای ایجاد فشارها و دبی های متوسط به کار می روند.

3ـ پمپ های نیمه سانتریفوژ ( یا باجریان مختلط ) : سیال موازی محور وارد چرخ پمپ می گردد و به طورمایل نسبت به محور از چرخ خارج می گردد. این پمپ ها برای ایجاد فشارها و دبی های متوسط به کارمی روند. ین پمپ ها نسبت به پمپ های سانتریفوژ توانایی بیشتری در استفاده و به کارگیری دبی های یالا رادارند .
مبانی وکاربردپمپهای گریز از مرکز ( centrifugal pump ) : اصول کار کلیه این پمپ ها براساس استفاده ازنیروی "گریزاز مرکز" پایه گذاری شده است. هرحجمی که دریک مسیر دایره ای یامنحنی الشکل حرکت کند ، تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز واقع می شود .

جهت نیروی مذکور طوری است که همواره تمایل دارد که جسم را از محور یا مرکز دوران دور سازد.
دیدکلی در این این نوع پمپ مایع به مرکز پمپ و پای پره‌ها وارد شده و اثر نیروی گریز از مرکز که ناشی از گردش سریع پمپ می‌باشد، انرژی جنشی زیادی پیدا کرده و به طرف خارج پرتاب می‌شود و پوسته را پر از سیال می‌کند. انرژی جنبشی در قسمت خروجی پمپ اجبارا به انرژی فشار تبدیل می‌گردد. جهت حرکت پروانه: جهتی است عمود بر فرو رفتگی پره ها در پمپ ها.

پمپ های گریز از مرکز از پرمصرف‌ترین پمپ هائی می‌باشند که در صنعت بطور فراوان بکار می‌روند. حسن این پمپ ها در آنست که گذر حجمی سیال در آنها یکنواخت می‌باشد و همچنین چنانچه لوله تخلیه مسدود و یا تنگ شود، فشار زیادی که به پمپ آسیب رساند ایجاد نخواهد کرد و در نتیجه بار آن بحدی نخواهد رسید که موتور محرک خود را از کار بیندازد.

دو نوع افت فشار داریم: افت اصطکاکی و افت اتصالات.

عملکرد موفق یک پمپ تا حدود زیادی بستگی به انتخاب و نصب صحیح آن دارد. جهت حصول اطمینان از حداکثر کارایی پمپ و حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری ، انتخاب پمپ باید با عرضه اطلاعات صحیح به کاتولوگ صورت گیرد.

بیشتر سازندگان پمپ دانستنیهای لازم در خصوص پمپ تولیدی خود را در کاتولوگ و کتابچه راهنما ذکر می‌کنند: اطلاعاتی از قبیل نصب ، عملکرد و تعمیر و نگهداری. در این مبحث منتخبی از این گونه دانستنیها درباره پمپ های سانتریفوژ و همچنینی عیوب متصوره ، علت و چگونگی رفع این عیوب ذکر می‌گردد.

پمپهای سانتریفوژ ممکن است با یک مکش یا با دو مکش باشند. پمپ های سانتریفوژ با دو مکش جریان سیال را از طریق دو لوله و به مقدار یکسان از دو طرف پروانه وارد پمپ می‌کنند.

عوامل موثر بر ظرفیت پمپهای سانتریفوژ
ظرفیت یک پمپ سانتریفوژ بستگی به چگونگی طراحی پمپ ، سرعت گردش پروانه پمپ ، فشار مطلق قسمت مکش پمپ ، فشار قسمت تخلیه پمپ و خواص فیزیکی سیال عبوری از پمپ دارد.

اجزای یک پمپ سانتریفوژ

موتور ، که باعث حرکت دورانی محور می گردد.
روتور ، (که خود شامل محور و پره‌ها است).
پوسته جداره
لوله مکش
لوله رانش
محفظه بین پوسته و پروانه
پروانه پمپ شامل پره‌هایی می‌باشد که به نحوی ساخته شده‌اند تا جریان داخل پمپ حتی المقدور یکنواخت باشد.

انواع پروانه‌های پمپ های سانتریفوژ
چند نوع از پروانه‌های پمپ های سانتریفوژ را نشان می‌دهد هر چه تعداد پره‌های پروانه بیشتر باشد کنترل در جهت حرکت سیال بیشتر بوده و تلفات ناشی از جریانهای گردشی بین پره‌ها کمتر خواهد بود.

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی پذیرفته می شود.

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود.