سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

پاورپوینت از حفاری تا پمپاژ (18 اسلاید)

 

 

 

پرداخت و دانلود

کاملاً به زبان فارسی

شامل 18 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

انواع رایج دستگاههای حفاری

تفاوت دستگاههای حفاری

محاسن و معایب انواع دستگاههای حفاری

طریقه حفاری با دستگاههای حفاری

نصب پمپ چند طبقه در چاه عمیق

انواع مختلف پمپ ها

و موارد دیگر

 

مقدمه

انواع رایج دستگاههای حفاری : دستگاههای روتاری ، دستگاههای ضربه ای

تفاوت دستگاههای حفاری : دستگاههای روتوری بازده بیشتری نسبت به دستگاههای ضربه ای دارند مثلاً برای حفر چاههای عمیق یا عمق نسبتاً زیاد : از این نوع دستگاه در بیشتر استفاده می شود . ولی از دستگاه ضربه ای بیشتر برای چاههای نیمه عمیق و کفشکنی چاههای عمیق استفاده می شود . تفاوت این دو نوع دستگاه بیشتر در نحوه ی حفاری آنها می باشد.

دستگاههای روتاری با قدرت دوران که نیروی دوران از موتور گرفته می شود حفاری می کند ولی دستگاههای ضربه ای به کمک وزن مته و با ضربه زدن حفای می کند . دستگاههای روتاری بر روی شاسی خود نوعی پمپ پیستونی با قدرت پمپاژ متوسط تا زیاد دارند که آب را از چاله ی آب به سمت چهار پهلوی متحرک دستگاه منتقل می کند که این آب به وسیله ای سوزن های حفاری به قد چاه و به متد سه شاخه رسیده و گل و لای حفاری شده توسط مته را حل کرده و به بیرون از چاه منتقل می کند .

ولی دستگاه های ضربه ای پمپ مستقلی ندارند و آب را در موقع حفاری حفار با دستگاه به چاه می ریزد و دیگر گل و لای حل شده در آب در مرحله ای حفاری به بیرون به صورت اوتوماتیک منتقل نمی شود . در این مدل وسیه ای به نام گل کش که در ته آن سوپاپی برای ورود و خروج گل تعبیه شده است که این سوپاپ به وسیله ای بکسل کنترل می شود .

وقتی این وسیله در چاه رها می شود گل را به داخل آن پر می شود . و در موقع بیرون کشیدن که بکسل تیرتر می شود مجرای خروجی بسته می شود و در موقع بیرون آمدن از چاه که این وسیله توسط حفار به بیرون از چاه هدایت می شود و با شکل کردن سیم بکسل گل از گل کش تخلیه می شود که تمامی مراحل حفاری به این شیوه صورت می گیرد . تا چاه به عمق مورد نظر برسد .

این نوع دستگاهها محاسنی نسبت به دستگاههای روتاری دارند . مثلاً در موقع حفاری اگر چاه ریزش کند در مدل ضربه ای می توان چاره را لوله گذاری کرد تا از ریزش جلوگیری کند ولی در مدل روتاری نمی توان لوله گذاری را در حین حفاری انجام داد و در این مدل برای جلوگیری از ریزش ماده ای به نام بنتونیت به آب حفاری اضافه می کنند تا از ریزش جلوگیری کند . مته ی این نوع دستگاهها با وزنی نسبتاً زیاد و با بکسل وصل است که بکسل این مته را از جای خود در داخل چاه بلند کرده و رها می کند .

در اثر همین کارها تیغه دهانه مته خاک را بریده و متلاشی می کند و با آب مخلوط می کند وبه وسیله گل کش به بیروت از چاه می فرستد . ولی در دستگاه روتاری تمام کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود . و مته این نوع دستگاه ها نسبت به نوع ضربه سبک بوده و از جنس مقاوم ساخته می شود این نوع مته ها آج هایی بر روی شاخکهای خود دارد که به کمک این آج ها و فشار آب حفای صورت می گیرد . انواع مته ها در دستگاهه روتاری مته های الماسه گل بر و سنگ بر هستند .

طریقه حفاری با دستگاه روتاری : این دستگاه دارای یک موتور دیزلی پر قدرت بوده و نیروی این موتور قسمتی برای راه اندازی پمپ پیستونی دستگاه و قسمتی برای جعبه دنده انتقال می شود . که نیروی خروجی از جعبه دنده به روتار قابل کنترل است و چند نوع هم کلاج در آن تعبیه شده است . و نیروی خروجی از جعبه دنده توسط گرادان به روتار می رسد . روتار هم چهار پهلو را می چرخاند . و چهار هم به سوزان ها متصل است . و سوزن ها را که پشت سر هم به هم وصل شده اند . می چرخاند .

و مته هم به سر سوزن آخری که در ته چاه قرار دارد وصل است . که با چرخیدن اینها مته هم می چرخد و عمل حفاری صورت می گیرد .
بعد از حفاری 6 متر باز باید از ابتدا 4 پهلو باز کرده و چون 4 پهلو حرکت کشوئی بر روی دکل دارد . به بالا منتقل می شود . و سوزنی جدید برای حفاری 6 متر به آنها اضافه می شود . و بعداً باز 4 پهلو به سر سوزن بسته می شود . حفاری طبق این روال انجام می گیرد و بعد از عمل حفاری لوله هایی با اینچ متوسط انتخاب می کنند . و آنها را به صورت مشبک می کنند .

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی و انجام پایان نامه کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی  برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود 09142820362

انجام پایان نامه برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362