سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

عنوان پاورپوینت: گیاه دارویی رازیانه ( 32 اسلاید )

 

 

 

پرداخت و دانلود

کاملاً به زبان فارسی

شامل 32 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

مقدمه

 

معرفی گیاه رازیانه

مشخصات گیاه رازیانه

گونه های گیاه رازیانه

محل رویش و پراکندگی گیاه رازیانه

دوره حیات گیاه رازیانه

مراحل رشد گیاه رازیانه

شرایط کاشت و پرورش گیاه رازیانه

نیازهای اقلیمی و حرارتی گیاه رازیانه

خاک موردنیاز گیاه رازیانه

نیاز نوری گیاه رازیانه

کوددهی گیاه رازیانه

زمان و فواصل کاشت گیاه رازیانه

تیمار بذر گیاه رازیانه

روش کاشت گیاه رازیانه

تناوب کاشت گیاه رازیانه

آبیاری گیاه رازیانه

مباره با آفات و بیماری های گیاه رازیانه

جمع آوری محصول گیاه رازیانه

برداشت محصول گیاه رازیانه

زمان بهره برداری گیاه رازیانه

خواص گیاه رازیانه

و موارد دیگر

قسمتی از مطالب این پاورپوینت:

معرفی گیاه رازیانه

رازیانه یا بادیانه یا بادیان

 نام علمی (Foeniculum vulgare) گیاهی است گلدار از راسته

کرفس سانان (Apiales)، از تیره چتریان (Apiaceae) از سرده

رازیانه ها (Foeniculum) .این گیاه سرشار از ترکیباتی مشابه هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژنها) است.رازیانه بومی جنوب غربی آسیا و جنوب اروپا به ویژه بخش مدیترانه ای است.

مشخصات گیاه رازیانه: گلها به رنگ زرد و مجتمع به صورت چتر مرکب است. پهنای گل آذین در حدود ۱۵ سانتی متر می باشد. میوه کوچک به طول ۶- ۱۲ میلی متر و عرض ۲- ۴ میلی متر و دارای بوی معطر می باشد. سطح دانه بی کرک ، شیاردار به رنگ سبز روشن و در بعضی نمونه ها زرد روشن است. مریكارپ آن ارتباط کمی با هم دارند به طوری که گاهی اوقات از هم جدا می باشند. طعم آن معطر، کم و بیش شیرین، بوی آن ملایم و به حالت تازه ناپسند است .ریشه گیاه ضخیم، دوکی شکل و به رنگ مایل به سفید و دارای بوی معطر و مطبوع است. واریته های وحشی رازیانه میوه های با طعم تلخ دارند. تیره چتریان حدود ۲۷۵ جنس و ۲۸۵۰ گونه دارد که در کشور ما ۱۰۰ جنس و ۴۵۰ گونه از این خانواده وجود دارد. رازیانه دارای انواع مختلفی می باشد مانند رازیانه تلخ، رومی و رازیانه فلورنس که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند.

گونه های گیاه رازیانه: در ایران برای جنسfoeniculum فقط چند گونه علفی چند ساله ی دارویی گزارش شده که به صورت خودرو و زراعی به نامهای مترادف Anethum foeniculum f.vulgare  و f.officinalis وجود دارند. در دیگر کشورها واریته ها و کولتیوارهایی

برای گونه یf.vulgare معرفی شده است که واريته رازیانه شیرین (  sweet dulce fennel  ) و کولتیوار purpureumاز آن جمله اند. واریته مذکور دارای غده های زیرزمینی بوده و بعنوان سبزیجات مصرف می شود.

محل رویش و پراکندگی گیاه رازیانه: این گیاه بیشتر بر روی شیب های صخره ای و کوهستانهای خشک، آهکی، آفتابگیر، قابل نفوذ و فاقد رطوبت زیاد میروید. سرزمین اصلی این گیاه در نواحی دریای مدیترانه و در بسیاری از کشورهای گرمسیر اروپایی است. اغلب بصورت وحشی در اروپای غربی و مرکزی،چین، ژاپن، اتیوپی، آفریقای جنوبی و آمریکای شمالی و جنوبی و نیوزیلند دیده می شود. رازیانه در زمینهای بایر، تاکستانها و در کنار جاده ها و مسیرهای راه آهن در آب و هوای گرمتر رشد می کند. در ایران بیشتر در نواحی شمالی و مناطق مختلف البرز در ارتفاعات۷۰۰- ۷۵۰ متری پراکندگی دارد.

دوره حیات گیاه رازیانه: رازیانه دوره رویشی تقریبا طولانی دارد ، بذر آن ۲ - ۳ سال قوه رویشی خود را حفظ کرده و در شرایط مناسب ۱۴ - ۲۰ روز پس از کشت سبز می شود. رشد اولیه گیاه بسیار کند است به طوری که رویش دانه تا تشکیل ساقه ۲ – 2/5 ماه به طول می انجامد. در سال اول رویش گلها در اواسط تیر و زمان مناسب برداشت اوایل مهر است. در سالهای بعد معمولا این زمان جلو می افتد و به طور معمول عمر گیاه ۴ - ۵ سال می باشد. بذور ۲ ساله و به ندرت ۳ ساله از کیفیت خوبی از نظر قوه نامیه برای کشت برخوردارند. به طور کلی مراحل رشدی رازیانه را می توان به ۵ مرحله تقسیم نمود.
ادامه مطالب در داخل همین پاورپوینت می باشد.

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی و انجام پایان نامه کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی  برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود 09142820362

انجام پایان نامه برای رشته کشاورزی پذیرفته می شود 09142820362