سبد خرید خالي مي باشد

پاورپوینت های آموزشی و طرحهای توجیهی در همه زمینه ها و رشته ها

پرداخت و دانلود بلافاصله فایل ها

پاورپوینت سیستم آبیاری سنتر پیوت (14 اسلاید)

 

 

 

پرداخت و دانلود

کاملاً به زبان فارسی

شامل 14 اسلاید

بعضی از مباحثی که در این پاورپوینت به آن پرداخته شده است:

تعریف و مقدمه ای بر سیستم آبیاری سنتر پیوت

ویژگیهای سیستم آبیاری سنتر پیوت

افزایش راندمان آبیاری

یکنواختی آبیاری

کاهش هزینه های کارگری

عدم نیاز به تسطیح اراضی

قابلیت کاربرد مواد شیمیایی همراه با آبیاری

قابلیت تنظیم دقیق میزان آبیاری

مناسب برای همه نوع خاک، آب، محصول و شرایط اقلیمی

تسهیل عملیات خاک ورزی، کاشت، داشت و برداشت در سالهای بعد

قابلیت انتقال به سایر مزارع

و موارد دیگر

 

مقدمه

سنتر پيوت يکی از پيشرفته ترين دستگاه های آبياری بارانی است . استفاده از اين دستگاه ها برای آبياری مزارع سابقه ای حدود 50 سال در دنيا دارد . در اين سيستم ها يک دکل مرکزی در وسط مزرعه نصب شده و مجموعه اسپن ها حول آن در يک مسير دايره و يا نيم دايره دوران می کنند در انتهای هر اسپن يک برج وجود دارد . هر برج دارای يک الکتروموتور ، دو گيربکس و دو چرخ در طرفين خود می باشد . اسپن ها در سه اندازه 49 ، 55 و 61 متر موجودند . بر روی هر برج سيستم کنترل کننده ای وجود دارد که حرکت برج مربوطه را کنترل کرده و سبب می شود تا کل دستگاه همواره در يک خط مستقيم حرکت نمايد .

سيستم های سنتر پيوت در اندازه های مختلف از 60 تا 600 متر موجود می باشند و می توانند مزارعی با مساحت يک تا 100 هکتار را آبياری کنند . سرعت گردش يک دور دستگاه بين 6 ساعت تا 12 شبانه روز (288 ساعت ) قابل تنظيم بوده که می توان با توجه به نوع محصول ، مقدار آب موجود در مزرعه و مساحت مزرعه ، دستگاه را طوری تنظيم نمود که دقيقا به اندازه نياز آبی گياه آبياری انجام گيرد .

ويژگيهای سيستم آبياری سنتر پيوت

افزايش راندمان آبياری تا حدود 90 درصد
با استفاده از سنترپيوت در مصرف آب صرفه جويی شده و اين صرفه جويی گاهی به يک سوم نيز مي رسد . با افزايش راندمان آبياری ، سطح زير کشت نيز به همان نسبت افزايش يافته و در نتيجه درآمد زارع بالا خواهد رفت . 
يکنواختی آبياری  
سنترپيوت آب را بطور يکسان در تمام نقاط مزرعه پخش می کند در نتيجه محصول در تمام نقاط مزرعه بطور يکنواخت رشد کرده و عملکرد آن در هر هکتار افزايش می يابد .

کاهش هزينه های کارگری
نياز کارگری دستگاه خيلی پايين است بطوريکه حتی يک نفر مي تواند چند دستگاه را همزمان مديريت نمايد . استفاده از سنترپيوت به اندازه ای راحت و آسان است که يک نفر با تحصيلات ابتدايی می تواند پس از ديدن آموزش های لازم ، براحتی دستگاه را راه اندازی نمايد .


عدم نياز به تسطيع اراضی
سنترپيوت توانايی بالا رفتن از عوارض زمين را دارد بنابراين نيازی به تسطيح مزرعه نيست .


قابليت کاربرد مواد شيميايی همراه با آبياری 
با توجه به اين که اين سيستم دارای مخزن ، همزن و پمپ تزريق مواد شيميايی می باشد ، با استفاده از آن می توان عمليات کود پاشی و سمپاشی را بطور همزمان با آبياری و در حداقل زمان انجام داد .


قابليت تنظيم دقيق ميزان آبياری 
مناسب برای همه نوع خاک ، آب، محصول و شرايط اقليمی
تسهيل عمليات خاک ورزی ، کاشت ، داشت و برداشت در سالهای بعد
قابليت انتقال به ساير مزارع

در اين دستگاه از لوله های دو جداره با جدار داخلی پلی اتيلن استفاده شده است اين لوله ها مقاومت بی نظيری در مقابل خوردگی داشته و از ده سال گارانتی برخوردار می باشند . الکترو موتورها و گيربکس ها از معتبر ترين کارخانجات سازنده اين وسايل در دنيا تامين شده و 2 سال گارانتی دارند . تابلو برق و ديگر تجهيزات برقی از بالاترين کيفيت ممکن برخوردار بوده و به نحوی طراحی شده اند که کار با آنها بسيار آسان می باشد .

اين دستگاه از يک سيستم ايمنی مجهز بهره می گيرد که در صورت بروز کوچکترين مشکل ، چه مکانيکی و چه برقی ، دستگاه را بطور اتوماتيک خاموش می کند. آبپاش ها با کيفيتی بسيار ممتاز و در انواع مختلف موجودند که با توجه به نوع محصول و نوع خاک می توان مناسبترين آنها را انتخاب کرد. همچنين ارتفاع آبپاش ها با توجه به ارتفاع محصول قابل تغيير می باشد وجود مخزن مواد شيميايی به ظرفيت 7000 ليتر و پمپ تزريق ، اين امکان را به زارع می دهد که بتواند توام با آبياری ، مزرعه خود را در حداقل زمان ممکن کود پاشی يا سمپاشی نمايد. با استفاده از آبپاش تفنگی انتهايی (End gun) که در اندازه های مختلف موجود است ، می توان سطح زير کشت را با هزينه ای اندک تا حدود 10 درصد بالا برد

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و این پاورپوینت را بصورت آنلاین پرداخت و دانلود کنید.

پرداخت و دانلود

ساخت پاورپوینت اختصاصی و ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی کشاورزی

ساخت پاورپوینت اختصاصی پذیرفته می شود.

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی در گرایش های سبزیکاری، میوه کاری، گل زینتی، گیاهان دارویی پذیرفته می شود.